İstanbul Semt Pazarları Google

shopaholic İstanbul Semt Pazarları

Alışverişkolik bayanların vazgeçilmezi semt pazarları :) Zaten yapılan araştırmaya göre İstanbul nüfusunun %84.6 sı semt pazarlarına gidiyormuş..
Hesaplı alışveriş yapabilmek tabiki hepimizin hoşuna gider, bunun en basit yollarından biri de ihraç fazlası ürünler satan yerler ve semt pazarları.
Bu aralar yurt dışından gelecek olanlardan bolca mail alıyorum semt pazarlarının yerlerini soruyorlar :) bende dedim demekki zamanı geldi gün gün yazalım bu pazarları ayrıca yerlerini de tarif edelim.. önce benzer yazılar yazan bloglarda bu konuda benim için aydınlatıcı oldu..
Bunun dışında bazen canım evde sıkılıyor pazara gitmek istiyor hangi gün nerede hangi pazar var bilmiyorum öylece kalıyorum.. Benim bildiklerim ve bulduklarım bunlar, sizinde bildiğiniz başka pazarlar varsa eğer mail da yorumda yazın hemen ekleme yapalım..
Gün gün yazarsak eğer…

Pazartesi

Bahçelievler — Türk Böbrek Vakfı yanı, Kocasinan koyiçi mevkii

Selamiçeşme — Selamiçeşme’de özgürlük parkının yanında kuruluyor. Selamiçeşme köprüsünün ayağından başlayıp tren yolu boyunca devam ediyor. Giyim tezgahları köprüye yakın yerlerde.

Salı

Kadıköy — Kadıköy evlendirme dairesinin yanından geçilerek Hasanpaşa tarafına doğru giderken yol sizi kendiliğinden götürüyor

Bakırköy — Zuhuratbaba mevkii, Karabal Caddesi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi çıkış kapısı yanında

Bahçeşehir — Bahçeşehir girişinde, bahçeşehir ve esenkent arasındaki ana caddeden yukarı doğru çıkılır. “Önde koleji” solda ve sağda onun tam karşısında pazar kuruluyor. Pazarın adı Pazartürk.

Fındıkzade — Tadım’ın oradan başlayıp Alipaşa Hamamına kadar olan mevkiide

Çarşamba

Yeşilköy — Çiroz’da, halı sahaların hemen orada, Yeşilköy toplu konut sitesinin yanında kuruluyor. Florya tarafından gelenler sahil yolunu izlediklerinde hemen yolun sağında kalıyor. Aynı şekilde bakırköy tarafından gelirken de yine sahilyolunu izlediğinizde h.alanı kavşağını geçtikten sonraki yeşilköy sapağından girip köprünün altından geçerek sağa dönüyorsunuz yolun solunda kalıyor. Otopark mevcut. Benim favori pazarım :)

Fatih — Çarşamba semtinde, itfaiye durağının orada.. özellikle kumaş açısından zengin pazar

Perşembe

Erenköy — Minibüs caddesinden başlayarak tren istasyonuna kadar devam ediyor

Cuma

Kadıköy — Kadıköy evlendirme dairesinin yanından geçilerek Hasanpaşa tarafına doğru giderken yol sizi kendiliğinden götürüyor / çok kumaş aksesuar arayanlar için ideal

Kozyatağı — Atacan Kolejinin yanında

Fındıkzade — Tadım’ın oradan başlayıp Alipaşa Hamamına kadar olan mevkiide

Cumartesi

Bakırköy – Bakırköy Adliyesinin yanında kuruluyor.. Metroyla ulaşım mümkün.. Ayrıca otopark sorunu da yok, hem adliyenin otoparkı kullanılabiliyor hemde 2 farklı otopark mevcut

Beşiktaş — Evlendirme dairesinin karşısında kuruluyor. Deryadil sokak.

Bahçeşehir — Bahçeşehir girişinde, bahçeşehir ve esenkent arasındaki ana caddeden yukarı doğru çıkılır. “Önde koleji” solda ve sağda onun tam karşısında pazar kuruluyor. Pazarın adı Pazartürk.

Pendik — Pendik devlet hastanesinin sokağından girildiğinde amerikan pazarı kısmına girmiş oluyorsunuz.

Pazar

Beylikdüzü — Adakent kültür merkezi yanında

Bildiğiniz başka pazarlar varsa da ekleme yapacağınız yerler varsa yorumla yazın hemen düzeltelim..

Bu Yazıyla ilgili

Bunlar İlginizi çekebilir

Sizde Yorum Gönderin

Powered by Yahoo! Answers

Cilt Bakımı | dantel modelleri | dantel örnekleri | anlatımlı danteller